Co należy wiedzieć o dekoracjach na wieczór panieński?

Wieczór panieński to zdecydowanie jedna z najważniejszych imprez w życiu każde kobiety. Jest ona symbolicznym końcem panieństwa, po którym kobieta wchodzi w związek małżeński. Nic więc dziwnego, że chce się, aby wieczór panieński był zorganizowany idealnie pod każdym względem. Pomocne w tym zadaniu będą różnego rodzaju dekoracje i ozdoby, którymi udekorowane zostanie miejsce zabawy. Co jest dostępnego na rynku i jakie ma się w tym zakresie możliwości?

Dlaczego warto stosować dekoracje na wieczór panieński?

Jaki jest konkretnie cel stosowania dekoracji na wieczorze panieńskim? Najczęściej spotkanie to organizowane jest po prostu w domu przyszłej panny młodej lub też u świadkowej, która odpowiada za organizację tego wieczoru. Oznacza to, że miejsce zabawy musi zostać odpowiednio przygotowane. Liczy się nie tylko odpowiedni styl, ale też klimat. Jeśli pojawią się w nim różnego typu baloniki, banery, czy też konfetti, całkowitej zmianie ulegnie wygląd i klimat wnętrza. Rzecz jasna znacznie podnosi to atrakcyjność zabawy.

Dekoracje na stół

Od czego należy zacząć dobieranie ozdób na wieczór panieński? Najlepiej będzie rozpocząć od kompletowania akcesoriów i dodatków na stół. W końcu to przy nim uczestniczki spędzają najwięcej czasu.

O co trzeba w takim razie zadbać? Na stole muszą się znaleźć nie tylko elementy dekoracyjne, takie jak konfetti, czy też posypka brokatowa, lecz wiele dodatków czysto praktycznych, czyli talerzyki, kubki lub słomki. Co jednak bardzo ważne, nie mogą one mieć zwykłej postaci. Warto zadbać o to, aby nawet tak prosta rzecz, jak słomka miała ciekawy i nawiązujący do wieczoru panieńskiego wygląd.

Wybieramy balony na wieczór panieński

Jaki jest najważniejszy i obowiązkowy element dekoracyjny każdej zabawy, nie tylko wieczoru panieńskiego? Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek imprezę bez baloników.

Wiedzieć trzeba, że balony na wieczorze panieńskim powinny mieć odpowiedni kształt. Oczywiście można zakupić zestaw zwykłych okrągłych baloników, lecz one będą pełniły funkcje jedynie uzupełniającą. Kluczowe będą te w kształcie serduszek, ust, czy też pierścionka zaręczynowego. Oczywiście ich kolorystyka jest w pełni dowolna, lecz polecane są modele srebrne, złote lub różowe.

Bardzo ciekawym wyborem w przypadku balonów będą te, które przyjmować będą kształt liter. Dzięki temu możliwe będzie ułożenie z nich różnych napisów, w tym oczywiście imienia panny młodej.

Pozostałe możliwości

Dekoracje na wieczór panieński to niezwykle szeroki zakres możliwości. Wyżej wymienione pozycje to zaledwie wierzchołek góry lodowej i wybór jest o wiele większy. Doskonałym tego przykładem mogą być dodatki związane z oświetleniem. Oczywiście można wybrać proste kolorowe żarówki LED, którymi zastąpi się te zwykłe, lecz oprócz tego zakupić można girlandy ledowe, a nawet światła dyskotekowe.

Inną bardzo ciekawą propozycją jest wykonywany na zamówienie baner z napisem. Odpowiednio zdobiony i atrakcyjnie wykonany baner będzie fantastyczną dekoracją, a obecny na nim napis może zawierać wszystko, co tylko zamarzy się zamawiającemu.