Jak wybrać tort weselny?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, wymaga więc specjalnej oprawy. Bardzo ważnym elementem każdego wesela jest moment, w którym pojawia się tort. Wybór idealnego wypieku to bardzo ważna decyzja.

tort weselny w zbliżeniu

Jaki powinien być tort weselny?

Przede wszystkim pyszny! Nawet najpiękniejszy tort nie zachwyci gości, jeśli okaże się niejadalny. Najlepiej wybrać jeden z neutralnych smaków – waniliowy, czekoladowy, lub owocowy. Dzięki temu jest szansa, że tort będzie smakował większości gości. Warto zastanowić się nad formą podania tortu. Cukiernicy oferują torty angielskie, okrągłe, w formie pięter ułożonych jedno na drugim, amerykańskie, prostokątne, jednopiętrowe, oraz torty na stelażu. Coraz popularniejsze są też torty muffinkowe, które są znacznie tańsze od tradycyjnych.

Ile powinien kosztować dobry tort?

Ceny tortu weselnego są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od wielkości ciasta, renomy cukiernika i wyglądu. Jeśli wymarzymy sobie tort o nietypowej formie i kształcie, musimy się liczyć z tym, że za kilogram trzeba będzie zapłacić  nawet kilkaset złotych. Mniej ozdobne wypieki, zamawiane w profesjonalnej cukierni, będą kosztować około 50 zł/kg, w zależności od smaku, formy i wybranych dekoracji.