Co warto wiedzieć o przysiędze małżeńskiej?

Nie ulega wątpliwości, że przed zawarciem małżeństwa wszyscy powinniśmy dowiedzieć się czym jest przysięga małżeńska. Narzeczeni ślubują sobie zawsze miłość, wierność i uczciwość małżeńską, dopóki śmierć ich nie rozdzieli. Oczywiście są to słowa bardzo ważne i nie powinny być puszczane na wiatr. Składa się je głównie przed Panem Bogiem, któremu powierza się nowe małżeństwo. 

Miłość

Kluczowym słowem zawartym w całej przysiędze jest miłość. Mamy miłować drugiego człowieka. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie przejawia się to tylko i wyłącznie poprzez kupowanie prezentów, czy wspólne spędzanie czasu. Miłość to nic innego, jak trwanie przy sobie na dobre i na złe. To uczucie, którym mamy darzyć się każdego dnia o każdej porze. Powinno nam dać to wielką siłę do przezwyciężania nawet największych problemów i zmierzenia się z najtrudniejszymi sytuacjami w życiu. Kochanie drugiej osoby przejawia się także w czynach. Musimy sobie nieustannie pomagać, wyręczać się w obowiązkach i dbać o siebie. Kluczowy jest także szacunek dla współmałżonka, gdyż bez tego nie ma miłości. Kultura słowa i codzienne wyznawanie uczucia również jest niesłychanie istotne. Zdecydowanie warto o tym pamiętać, gdyż to na tym wszystkim w dużej mierze opiera się właśnie cały związek. 

Wierność

Kluczowa jest także wierność. Chodzi tu głównie o bycie lojalnym wobec drugiej osoby. Nie można ulegać pokusom świata zewnętrznego. Najczęstszą zdradą jest oczywiście ta fizyczna, która odpowiada za przejaw seksualny. Należy jednak mieć świadomość, że niewierność może przejawiać się również w całkiem inny sposób. Bardzo często dochodzi także do sytuacji, gdzie współmałżonek jest poniżany, czy nawet wyśmiewany w towarzystwie innych osób. To również uznaje się za zdradę. Wszystkie czynności, które wpływają w jakimś stopniu negatywnie na wspólną relacje są właśnie oznaką niewierności. Miejmy świadomość tego, że nie ma dobrego małżeństwa bez lojalności. Ona również jest niesłychanie istotna, a szczególnie właśnie w dzisiejszych czasach. 

Nie ulega wątpliwości, że są to bardzo kluczowe kwestie. Wszystko to dopełnia również uczciwość, która opiera się na wyzbyciu wszelkich kłamstw i oszustw. Tylko w ten sposób można osiągnąć wspólny sukces.