Pierścionek ze szmaragdem: z okazji rocznicy ślubu i zaręczynowy

Szmaragd to zielony kamień kryjący w sobie magię. Stanowi on szlachetną odmianę berylu, docenioną między innymi przez Kleopatrę. Dziś pierścionek ze szmaragdem jest chętnie wybierany z okazji zaręczyn lub rocznicy ślubu.

Szmaragd – delikatny zielony kamień

Szmaragd jest kamieniem bardzo delikatnym i podatnym na uszkodzenie. Podczas jego wzrostu powstają naturalne naprężenia, które powodują tworzenie drobnych rys i kanałów. Stanowią one cechę charakterystyczną kamienia i umożliwiają potwierdzenie jego naturalnego pochodzenia i autentyczności.

Szmaragd – występowanie

Zielone kamienie szlachetne wydobywane są przede wszystkim w Brazylii, Kolumbii i Zambii.

Szmaragd – charakterystyka

Najbardziej cenione są szmaragdy przezroczyste oraz takie, które posiadają równomiernie rozłożonym kolor. Są to kamienie bardzo kruche i wymagają delikatnego obchodzenia się. Ich wartość ocenia się w oparciu o barwę, jakość kryształu oraz jego wielkość. Ponadto, kamienie powinny mieć delikatny połysk.

Pierścionek ze szmaragdem

Kamienie zgodnie z wierzeniami mają magiczną moc. Dzięki nim możliwe było spojrzenie w przyszłość oraz zachowanie dobrej pamięci. Szmaragd może łagodzić objawy zmęczenia, wpływać na rozluźnienie ciała i zapewniać spokojny sen. Ponadto, zaleca się noszenie biżuterii ze szmaragdem osobom borykającym się z dolegliwościami oczu. Zgodnie z założeniami medycyny naturalnej kamień pomaga w przypadku pojawienia się chorób serca, nadciśnienia tętniczego, problemów jelitowych oraz dysfunkcji woreczka żółciowego, wątroby i żołądka. Ma zapobiegać infekcjom górnych dróg oddechowych.

Zaręczynowy pierścionek ze szmaragdem

Pierścionek zaręczynowy ma wzmocnić uczucie między narzeczonymi oraz chronić ich przed zdradą. A w jej przypadku na kamieniu zgodnie z wierzeniami pojawia się pęknięcie.

Pierścionek ze szmaragdem z okazji rocznicy ślubu

Pierścionek ze szmaragdem (tu) wykonany ze złota to dobry prezent z okazji 20 i 35 rocznicy ślubu. Może on być uzupełniony o pasujące do zestawu kolczyki oraz łańcuszek z zawieszką.