Jakie nausznice dostępne są w sprzedaży?

Nausznice stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych kolczyków. Są one nietypowe oraz zaskakują kształtem. Tego typu biżuteria jest bardzo modna i zdecydowanie pozwala się wyróżnić z tłumu.

Jakie są rodzaje nausznic?

W bogatej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne rodzaje nausznic różniących się kształtem, wielkością oraz rodzajem mocowania do płatka ucha. Mogą one mieć ciekawe motywy i być wykonane w całości z jednego lub z kilku elementów. W tym przypadku warto wspomnieć choćby o nausznicach z łańcuszkiem. Taka nieszablonowa biżuteria może doskonale uzupełnić zarówno codzienną, jak i wieczorową stylizację.

Nausznice z łańcuszkiem

Tego typu biżuteria polecana jest dla kobiet ceniących sobie oryginalne dodatki. Jest ona subtelna i chętnie wybierana przez romantyczki. W tym przypadku cienki łańcuszek pięknie zdobi i podkreśla kształt ucha.

Nausznice jednoczęściowe

Tego typu biżuteria ma zwykle około pięciu centymetrów długości i zdobi praktycznie całą długość ucha. Jest to zatem dość mocny akcent, który wybierany jest przez kobiety pewne siebie. Biżuteria doskonale komponuje się z unikatową stylizacją i może być dodatkowo zdobiona kamieniami lub cyrkoniami. Tego typu nausznica może być podłużna, pofalowana, szeroka, a także wykonana w kształcie liści, kwiatów, skrzydeł, a nawet smoków czy węży, które ciekawe oplatają płatek ucha.

Nausznica na sztyfcie

Tego typu dwuczęściowa biżuteria cechuje się wyjątkowym wyglądem. Jej dolna cześć wystaje spod ucha i tworzy swoisty wachlarz. Może to być również duża kula wykonana ze srebra, która prezentuje się niezwykle efektownie.

Konturówki

Konturówki to nausznice (kliknij), które przykrywają całą dolną cześć ucha. Ma ona zwykle podłużny kształt i pięknie zdobi cały płatek ucha. Tego typu biżuteria jest delikatna, subtelna i z powodzeniem może być zestawiana z innymi elementami biżuteryjnymi, w tym choćby ozdobnym łańcuszkiem. Konturówki są zwykle poszerzone w środkowej części. Mogą one w tym miejscu być bogato zdobione i przyjmować formę gwiazd, roślin czy zwierząt. Na brzegach konturówki zwykle delikatnie się zwężają.