Czy warto wybrać plastikowe opakowania na ciasto?

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o pudełka na ciasto, to wersja plastikowa cieszy się zdecydowanie największą popularnością i wybierana jest praktycznie do każdych zakupów w cukierni. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy aby na pewno jest to dobre opakowanie? Jakie są zalety, ale też i wady takiego plastikowego pudełka na ciasto?

Zalety plastikowego opakowania na ciasto

Co konkretnie powoduje, że tak często klienci cukierni decydują się na kupienie plastikowego pudełka na ciasto z LilyZaproszenia? Jak łatwo się domyślić, głównym tego powodem jest oczywiście niezwykle niska cena takiego opakowania, lecz również jego naprawdę wysoka dostępność. Wszędzie tam, gdzie ktoś sprzedaje słodkie ciasta, babeczki czy też inne pyszności, tam znajdować się będzie możliwość wybrania plastikowego opakowania. Trudno się temu dziwić, ponieważ główny konkurent, czyli opakowanie kartonowe, często jest nawet o kilka złotych droższy.

To jednak nie wszystkie zalety, ponieważ innego typu bardzo ciekawą mocną stroną jest w tym wypadku bardzo niska waga takiego opakowania. Być może wydaje się to niezbyt istotną różnicą, lecz wystarczy wziąć w ręce ciasto w kartonie i w plastiku, aby poczuć wyraźną różnicę w wadze.

Wady plastikowego opakowania na ciasto

Niestety na tym kończą się zalety takich opakowań, a zaczyna dość pokaźna lista wad. Od czego powinno się zacząć? Przede wszystkim od tego, że jest to opakowanie bardzo słabej jakości. Nie tylko od strony wyglądu, lecz również odporności na zniszczenie i zabezpieczenie ciasta przed uszkodzeniem. Plastik jest zwyczajnie zbyt delikatny, aby obronić ciasto przed zniszczeniem. Co więcej, jest to opakowanie szkodliwe dla środowiska i zupełnie nieekologiczne.

Kiedy warto wybrać plastikowe opakowanie na ciasto?

Czy jest jakaś sytuacja, gdy można skorzystać z takiej formy opakowania na ciasto? Jak najbardziej tak, ponieważ jeśli nie ma innego wyboru, a ma się do przejścia z ciastem niewielką odległość, więc ryzyko jego uszkodzenia po drodze jest niskie, to spokojnie można w takie opakowanie zainwestować.